سازمان‌های بیمه‌گر و نظام سلامت به سرمایه‌گذاری در جامعه پزشکی توجه کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری در حاشیه كنفرانس ملي بيمه سلامت؛ پوشش همگاني و مديريت منابع مالي بیان کرد: ما امروز امیدوار شدیم که به مبانی سلامت به صورت علمی و بدون سودگذاری پرداخته شود. اگر ما بتوانیم این مسائل را در حوزه‌های علمی و عملی تلفیق کنیم و اقدامات را براساس آن انجام دهیم رویکرد خوبی خواهد بود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: نظام پزشکی و در کل جامعه پزشکی رکن اساسی را در پرداختن به مسائل روز حوزه سلامت دارد، چرا که تمام مباحث به نوعی به ارائه‌دهنده خدمت نیز مربوط می‌شود، استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام پزشکی برای اینکه بتوانیم جامعه پزشکی را با انگیزش و دلگرمی به دنبال اجرای سیاست‌های درست حرکت دهیم یکی از راهکارهای اصلی است. ما باید گفتمان‌هایمان را فاخر کنیم و مسائل را براساس دیدگاه‌های اصلی در نظر بگیریم.

وی افزود: نکته اصلی که باید به آن بیش از هر مساله‌ای پرداخته شود این است که ما باید منافع بلند مدت مردم را در نظر بگیریم. همچنین سرمایه گذاری بر جامعه پزشکی یکی دیگر از نکات مهمی است که باید سازمانهای بیمه گر و به خصوص نظام سلامت به آن توجه کند. ما باید در مباحث منطقی و علمی به خصوص مدیریت اقتصادی حوزه سلامت به صورت فعال شرکت کنیم و جامعه پزشکی را با مبانی و وقایع آن آشنا کنیم.

جهانگیری سازمان نظام پزشکی را پرچمدار فناوری اطلاعات دانست و گفت: این سازمان سال 88 به صورت عملیاتی نسخه الکترونیک را اجرا کرد و در زمینه نسخه الکترونیک نیز به صورت پایلوت در 3 استان مشارکت فعال و مدیریت این موضوع را بر عهده داشته است. 
 
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به اینکه سازمان نظام پزشکی در حوزه گایدلاین‌ها نقش مهمی می‌تواند ایفا کند، افزود: تلفیق اعضای جامعه پزشکی با گایدلاین‌ها و تصویب آن به خصوص در زمان اجرا و استفاده از ظرفیت‌های نظام پزشکی و انجمن‌ها در موفقیت این موضوع خیلی موثر است.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت وی در پایان اضافه کرد: مهمترین رکنی که باید به آن توجه داشته باشیم آرامش دادن به حوزه ارائه خدمات است. بنده به بیمه سلامت نمره خوبی می دهم به دلیل اینکه با تعهدی که ایجاد کرد بهترین خدمات را به مردم ارائه داده است. هیچ وقت نگفتیم که مردم خدمتشان را به خوبی دریافت کردند . اینجا طلبکاری به اسم جامعه پزشکی و بدهکاری به نام بیمه سلامت وجود دارد ولی مردم نفع بردند. این موضوع نکته خوبی است که باید به آن اشاره کنیم و بین جامعه پزشکی و بیمه سلامت به نحوی تعادل ایجاد کنیم که دچار ورشکستگی نشویم.

پایان پیام/

مطالب مشابه