حداقل ۲۱.۶ درصد از جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشان و قانون (پالنا)، مریم حضرتی در جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در معاونت پرستاری با تاکید بر اهمیت کنترل فشار خون اظهار داشت: حداقل 21.6 درصد از جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند که 60 درصد آنها از فشارخون بالای خود اطلاعی ندارند و زمانی متوجه مشکل فشارخون بالای آنان می شویم که دچار سکته های قلبی یا مغزی می شوند. 
 
معاون پرستاری وزیر بهداشت توانمندسازی مردم در خود مراقبتی از خود ،تعیین فشار خون، ارایه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل و مراقبت و مدیریت فشارخون را از اهداف این طرح ملی برشمرد و گفت: بیش از 100 هزار پرستار، هر پرستار در یک شیفت به مردم ارائه خدمت خواهند کرد. 
 
وی با تاکید بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دراجرای این طرح گفت: در روز عید سعید فطر علاوه بر پرستاران، دانشجویان پرستاری و بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی در بیش از یک هزار مصلای برگزاری نماز عید سعید فطر در بیش از یک هزار شهر پایش و کنترل فشار خون انجام می دهند.  
 
حضرتی در پایان با اشاره به راه اندازی بیش از 1000 کلینیک بیماری های غیر واگیر در بیمارستان های کشور افزود: پرستاران و پزشکان در این کلینیک ها خدمت ارائه می کنند.
 
به گزارش وب‌دا بسیج ملی فشارخون بالا، همزمان با روز جهانی فشارخون در 27 اردیبهشت ماه، در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه