بررسی مجدد تعرفه‌ها در شورای عالی بیمه
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در مورد ناعادلانه خواندن تعرفه‌های تعیین شده در هیات دولت از سوی جامعه پزشکی، گفت: اعتقادمان بر این است که تعرفه‌های پزشکی همگام با تورم سال 98 رشد نکرده است، اما با اطلاعی که از وضعیت اقتصادی مردم داریم به این شکل عمل شد.

وی افزود: تعرفه‌های پزشکی امسال برای اولین بار در پایان سال گذشته تعیین شد، ضمن اینکه اگر تعرفه‌ها را دو برابر نیز افزایش می‌دادیم، اما می‌خواستیم که از شهریور 98 ابلاغ کنیم، باز هم نصف می‌شد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما در بخش‌هایی که فشار اقتصادی بیشتری بر آنها وارد می‌شد همچون بیمارستان‌ها به ویژه در بخش خصوصی و تعرفه مرتبط با هتلینگ این مراکز، افزایش بیشتری را اعمال کردیم.

به گزارش خانه ملت نمکی در پایان گفت: البته همکاران پزشک در مورد تعرفه‌های تعیین شده اعتراضاتی دارند که مطرح کرده‌اند، بنابراین قرار بر این شده است تا درشورای عالی بیمه مجدد مطرح شود و اگر همکاران در مجموع بدان رای دادند و هیات دولت نیز ترمیم تعرفه‌ها را پذیرفت، اعمال تغییرات در این بخش قابل قبول است، در غیر این صورت تعرفه قانونی کنونی که ابلاغ شده، قابل اجرا خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه