۷۵ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور درمانی و ۲۵ درصد آموزشی هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهزاد کلانتری، در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، درخصوص ﺗﻮﺯﻳﻊ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺴﺎﻧﻲ ﻣﺘﺨﺼﺺ و کارنامه عملکردی بیمارستان های کشور در سال 1397، اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موظف است، 30 درصد ورودی های رشته های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را از طریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها و در چهارچوب نظام سطح بندی، پذیرش کند.

رییس دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت درخصوص تعهدات اخذ شده برای مشمولان خدمت، گفت: تعهد اخذ شده از مشمولان برای خدمت در مناطق مورد تعهد، سه برابر مدت تحصیل است و قابلیت خرید و جابه جایی ندارد. 

کلانتری گفت: 1002 بیمارستان در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد، 624 بیمارستان، زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی بوده و حدود ۶۹ درصد تخت‌ های بستری نیز در این مراکز قرار دارد.

به گزارش وب‌دا وی در پایان با بیان اینکه 75 درصد تخت ‌های بیمارستانی کشور، درمانی و 25 درصد آموزشی هستند، تصریح کرد: سرانه کل تخت فعال در کشور 1.7 است. همچنین، از نظر وضعیت بیمارپذیری در بیمارستان های کشور، 64.22 درصد در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی پذیرش می شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه