افراد دارای اختلالات روانپزشکی ۱.۶ برابر افراد معمولی بیکار هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رييسي در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان که با حضور وزیر بهداشت در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در جهان بیش از ۲۸۰ میلیون نفر دچار اختلالات اضطرابی هستند و در کشور ما نیز وضعیت سلامت روان مناسب نیست. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: افرادی که دچار اختلالات روانپزشکی هستند، ۱.۶ برابر افراد معمولی، بیکار هستند. از سوی دیگر افراد دارای اختلالات روانپزشکی، ۳.۵ برابر افراد معمولی، دچار از کار افتادگی پیش از موعد می شوند.

رئیسی گفت: در این پیمایش، ۷۰ درصد از افرادی که به نوعی اختلال روانپزشکی داشته اند، در یک سال گذشته به مراکز درمانی مراجعه نکرده بودند و علت آن را اینگونه عنوان می ‌کردند که تصور می کردیم نیازی به مراجعه نداشته باشیم. 

وی افزود: انگ زدایی از بیماری ها و اختلالات روانپزشکی، یکی از نکاتی است که در حوزه سلامت باید بیشتر بر روی آن کار کنیم تا کنترل شود. 

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: هنر می تواند در افزایش سلامت روان جامعه نقش موثری داشته باشد، چراکه با یک ابزار نمی توان به جنگ بیماری ها و اختلالات روانپزشکی رفت. 

به گزارش وب‌دا رئیسی در پایان اضافه کرد: از حدود دو سال پیش ۱۷۰۰ کارشناس سلامت روان به شبکه بهداشت و درمان کشور اضافه شدند و خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند که این یک پتانسیل بسیار بزرگ محسوب می شود، اما متاسفانه از این ظرفیت ارزشمند استفاده کامل را نکرده ایم.

پایان پیام/

مطالب مشابه