افزایش تیم‌های بهداشت محیط در ماه رمضان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی افزود: تیم های بهداشت محیط در بهار امسال تعطیلی نداشتند و پس از تعطیلات نوروز، حادثه سیل اتفاق افتاد و در حال حاضر نیز تیم های بهداشت محیط برای ماه مبارک رمضان آماده هستند.

معاون مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به گرم شدن هوا، کنترل ها بر یخ نیز افزایش پیدا می کند و همچنین غذاهای سطح عرضه در اولویت کنترل تیم های بهداشت محیط قرار دارد. کنترل ها بر مراکز تفریحی آبی نیز انجام می شود.

وی درباره آمادگی تیم های بهداشت محیط برای نظارت بر اماکن تهیه و توزیع غذا در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: حدود 10 روز پیش مواردی در قالب یک دستورالعمل به معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد. یکی از این موارد، افزایش کنترل بر آب و غذا با توجه به شروع فصل گرما است. همچنین ماه مبارک رمضان نیز آغاز می شود و باید کنترل ها در این زمینه افزایش پیدا کند. پس از ماه مبارک رمضان نیز به مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) می رسیم که باید کنترل های بهداشتی لازم در زمینه این مراسم نیز تشدید شود.

فرهادی گفت: با تغییر سبک غذایی مردم در ماه مبارک رمضان، ساعت کنترل های بهداشتی توسط همکاران بهداشت تغییر کرده و اصولا به ساعت های افطار و بعد از آن و گاهی تا زمان سحر منتقل می شود. همچنین نوع غذاهای مصرفی مردم نیز در ماه مبارک رمضان تغییر می کند و روزه داران به سمت برخی غذاها تمایل بیشتری پیدا می کنند. خرید شیرینی هایی مثل زولبیا و بامیه و رشته خشکار، آش و حلیم و غیره در ماه رمضان افزایش می یابد. رستوران ها و مراکز تفریحی و سیاحتی نیز فعالیت خود را به بعد از افطار منتقل می کنند و در نتیجه کنترل های بهداشت محیطی نیز به این موارد اختصاص پیدا می کند.

معاون مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت تاکید کرد: فروش غذا با عنوان غذای خانگی و پشت صندوق عقب اتومبیل و به شکل سیار، قطعا غیرمطمئن است و البته کنترل این موارد نیز کار بسیار دشواری است. این غذاها اصلا مشخص نیست که آیا بهداشت فردی در زمینه طبخ رعایت شده یا خیر. این غذاها با قیمت بسیار ارزان فروخته شده و مردم را جذب می کنند. ممکن است در تهیه این غذاها از محصولات خام نامناسب استفاده شده باشد و البته بخشی از ارزانی به خاطر عدم پرداخت مالیات است.

وی اظهار کرد: بدون هیچ تعارفی می گویم که کنترل این موارد نیز برای بهداشت محیط بسیار دشوار است. همچنین فروش آش، حلیم، زولبیا و بامیه در ایام ماه مبارک رمضان در کنار خیابان، مورد تایید نیست. در برخی موارد دیده می شود که زولبیا و بامیه در خواروبارفروشی عرضه می شود، اما کار این صنوف فروش این موارد نیست و مردم باید هنگام خرید مواد غذایی و شیرینی از آرم و نشان و همچنین کارت بهداشت صنف ها اطمینان حاصل کنند.

فرهادی اضافه کرد: نوع برخورد با غذافروشی های کنار خیابان متفاوت است. زیرا وقتی از یکی از این موارد بخواهیم بازرسی کنیم، بقیه اتومبیل را روشن کرده و محل را ترک می کنند و جای دیگری به فروش مواد غذایی مشغول می شوند. در نتیجه برای کنترل این موارد باید با نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شهرداری، دامپزشکی و غیره هماهنگ باشیم.

به گزارش ایرنا معاون مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت در پایان گفت: این هماهنگی ها در حال حاضر وجود دارد و تاکید بسیاری به استفاده از تیم های مشترک بازرسی شده است که نیروی انتظامی نیز در این تیم ها حضور دارد، به هر حال برخورد با این فروشندگان غذا دشوار است و بهترین راه حل، عدم خرید مواد غذایی از این افراد است که این کار نیاز به فرهنگ سازی توسط رسانه ها دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه