طرح تحول سلامت را با منطقی کردن هزینه‌ها و تقویت بسته‌ها دنبال می‌کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در مراسم افتتاح 50 پروژه بهداشتی و درمانی استان زنجان، اظهار داشت: در استان زنجان، خیرین به شدت به کمک نظام سلامت آمدند و خیرین بی ادعا، بی ریا و پاکیزه در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت این استان، مشارکت بسیار خوبی داشته اند.

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای عظیم نظام سلامت در ارتقای شاخص های بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی تصریح کرد:  امروز گرفتار موج جدیدی از بیماری ها مانند دیابت، سرطان ها، فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی و همچنین حوادث جاده ای هستیم و این بیماری ها، آمار ابتلا و مرگ زیادی دارد و به شدت پر هزینه است که پیشگیری و کنترل آن نیازمند تقویت همکاری های بین بخشی و مشارکت دستگاه های اجرایی و مردم در حوزه سلامت است.

نمکی گفت: طرح تحول سلامت را به شدت دنبال می کنیم، این طرح را با منطقی کردن هزینه ها و تقویت بسته هایی مانند کاهش پرداختی از جیب، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و ماندگاری پزشکان در مناطق محروم ادامه خواهیم داد اما گرایش بهداشتی طرح تحول سلامت را افزایش می دهیم. روز گذشته جشن ملی مدارس ابتدایی عاری از پوسیدگی دندان را در نمین اردبیل برگزار کردیم و به دنبال این هستیم که دندان یک میلیون و 200 هزار دانش آموز پایه ششم را عاری از پوسیدگی کنیم.

وی افزود: از 27 اردیبهشت ماه، بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در کشور با هدف افزایش آگاهی مردم در کشور اجرا می شود چون 50 درصد از بیماران مبتلا به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند و با عوارض سنگین همچون سکته های قلبی، مغزی و نارسایی کلیه به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

وزیر بهداشت کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر را نیازمند تغییر شیوه زندگی، تغذیه و ارتقای آموزش های سلامت محور در مدارس دانست و افزود: باید هر اقدامی برای اصلاح جامعه را از مدارس آغاز کنیم و دانش آموزان می توانند پیام آوران سلامت برای خانواده باشند و به شدت بر سلامت خود و اعضای خانواده، تاثیرگذار باشند. 

به گزارش وب دا نمکی در پایان از پرونده الکترونیک سلامت به عنوان یکی از تکالیف برجای مانده قانونی وزارت بهداشت یاد کرد و گفت: عدم اجرای پرونده الکترونیک سلامت، زیان های فراوانی دارد و تا آخر بهار برای هر ایرانی و هر فرد مقیم ایران، پرونده الکترونیک سلامت به عنوان ریلی برای نظام ارجاع و پزشکی خانواده اجرا می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه