خللی در روند ارائه خدمت پرسنل شرکت‌های آوای سلامت ایجاد نخواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی رضا رئیسی درباره خبر انحلال شرکت های آوا سلامت و دفاتر خدمات سلامت که زیر مجموعه وزارت بهداشت هستند، افزود: تمامی دفاتر خدمات سلامت که به خدماتی مانند نظارت های بهداشت محیط فعالیت داشته یا پرسنل شرکت های آوا سلامت، مانند گذشته و با قوت به کار خود ادامه داده و خللی در روند ارائه خدمت آنها در سراسر کشور ایجاد نخواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: نقد وارده بر کار این شرکت ها به مقوله موازی کاری، عدم شفافیت کافی، واگذاری خدمات و اجرا و نظارت، مربوط می شود. در حوزه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، تمامی پرسنل تحت پوشش این شرکت ها به کار خود ادامه داده و مشکلی نخواهند داشت.

وی افزود: طبیعی است که بر اساس برنامه ریزی های قبلی، جهت ارتقای کیفیت ارائه خدمات و بازنگری برخی دستورالعمل ها و فرآیندها، تغییراتی را اعمال خواهیم کرد، اما آنچه روشن است اینکه روند کاری پرسنل شرکت های آوا سلامت با تغییری مواجه نخواهد شد.

گفتنی است وزیر بهداشت 29 بهمن 97 در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درباره شرکت های زیر مجموعه وزارت بهداشت گفته بود: شرکت‌هایی که می‌توانند ابزار مهمی برای ادامه کار وزارت بهداشت باشند را با صورت‌های مالی صد درصد شفاف نگه می‌داریم و عطای بقیه را به لقای آن‌ها خواهیم بخشید.

به گزارش ایرنا نمکی در آن مراسم بیان کرد: نباید بگذاریم وزارت بهداشت به جای ارائه خدمت و فعالیت‌های اصلی، به کار بنگاه داری گرفتار شود. یکی از مشکلات من در سازمان برنامه و بودجه این بود که 95 درصد بودجه را اداره می‌کردم، اما بزرگترین مشکل ما شرکت‌های دولتی بودند. اصلا معتقد به شرکت داری و رقیب بخش خصوصی شدن نیستم. باید از ابزارها استفاده کنیم، اما قرار نیست بنگاه داشته باشیم. زیرا با سیاست‌های دولت و برنامه ششم توسعه مغایر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه