بخش‌ غیردولتی می تواند مخارج حوزه سلامت را کاهش دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شمس اردکانی مدیرعامل بنیاد ملی طب ایرانی در اولین هم اندیشی بنیاد ملی طلب ایرانی که امروز با عنوان طب ایرانی از "نگاهداشت سلامت و سبک زندگی" برگزار شد، درباره اهداف این بنیاد، گفت: متأسفانه درحال حاضر رنج بزرگی که ما را آزار می‌دهد این است که نمی‌توانیم برای تمام افراد جامعه کار اثرگذاری انجام دهیم.

مدیرعامل بنیاد ملی طب ایرانی با اشاره به حضور خیرین در نظام سلامت گفت: در حال حاضر با توجه به فعالیت خیرین در نظام سلامت به نظر می‌رسد که بزرگترین مجمع خیرین کشور باشند. هم اکنون برای 18 هزار بیمار هموفیلی حدود 5 هزار میلیارد تومان هزینه انجام می‌شود درست است که تمامی این اعداد و ارقام را دولت می‌تواند پرداخت کند اما نقش خیرین نیز اثرگذار است.

اردکانی گفت: ورود بخش‌های غیردولتی به نظام سلامت می‌تواند مخارج این حوزه را کاهش دهد. درحال حاضر گردش ریالی حوزه سلامت عددی نزدیک به 150 هزار میلیارد تومان است که اگر حتی نیمی از بودجه مورد نیاز این گردش ریالی محقق شود باز هم برای تأمین و ارائه خدمات درمانی به جامعه عقب هستیم. بنابراین باید برای جلوگیری از هزینه‌های بالا در نظام سلامت با ارائه سبک زندگی سالم و خودمراقبتی به هدف صرفه جویی در هزینه‌کرد منابع در نظام سلامت برسیم.

وی افزود: در بنیاد ملی طب ایرانی به این سمت حرکت کرده‌ایم چرا که سبک زندگی سالم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است.

به گزارش تسنیم مدیرعامل بنیاد ملی طب ایرانی در پایان اضافه کرد: آمارها نشان می‌دهد در کشور آمریکا با ارائه آموزش‌های خودمراقبتی و تغییر سبک زندگی حدود 107 میلیارد دلار در سال صرفه جویی منابع انجام شده است بنابراین هدف اصلی ما در بنیاد ملی طب ایرانی اول محقق کردن مطالبه رهبر معظم انقلاب در جهت نیل به سبک زندگی سالم و دوم حفظ سلامت و پایداری جامعه است.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه