دو بیماری مهم تحت حمایت سازمان بیمه سلامت درآمدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مریم حضرتی در خصوص کمبود پرستار در کشور توضیح داد: کمبود پرستار در کشور همچنان باقی است، اما تلاش‌های بسیاری برای جذب پرستاران صورت گرفته است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به دستور وزیر بهداشت برای جذب ۹ هزار پرستار گفت: این کار به زودی صورت خواهد گرفت و کمک زیادی به سیستم درمانی خواهد کرد و این پرستاران تا پایان امسال جذب سیستم درمانی می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر به سمت مراقبت در منزل حرکت می‌کنیم، ارائه این مراقبت‌ها و خدمات پرستاری در منزل حرف اول را می‌زند که خوشبختانه تعرفه‌های آنها ثابت شده است.

حضرتی گفت: از همین هفته به کمک سازمان بیمه سلامت شاهد تحول بزرگ در تاریخ ارائه مراقبت نظام سلامت بودیم و دو بیماری مهم تحت حمایت این سازمان درآمدند.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: بیماران سکته مغزی بستری در ICU و بیمارانی که مبتلا نارسایی مزمن قلبی پیشرفته هستند به مدت یک ماه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و پس از گذشت این بازه زمانی این خدمت در سراسر کشور ارائه می‌شود.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: این طرح در ۶ استان در حال اجرایی است و امیدواریم تا پایان ماه رمضان نتایج مناسبی از ۶ استان دریافت و آن را کشوری کنیم

پایان پیام/

مطالب مشابه