هدف ما از استقرار دولت الکترونیک کمک به بهبود مدیریت سلامت در کشور است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جواد آذری جهرمی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نظام سلامت الکترونیک کشور که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مدیران دو وزارتخانه بهداشت و ارتباطات در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: باید با استفاده از جمع آوری و تحلیل داده ها به مدیریت بهتر سلامت کشور کمک کنیم البته الکترونیکی کردن سلامت، به صرفه جویی در هزینه ها و منطقی کردن تقاضاها که مورد تاکید رییس جمهوری است، منجر می شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: نظام سلامت الکترونیک باعث تسهیل امور برای مردم در دریافت خدمات بهداشتی و درمانی می شود و بیماران در مراجعه به پزشکان می توانند با ارائه کد ملی به پزشک اجازه دهند که از وضعیت سلامتی و سابقه بیماری آنها آگاهی پیدا کند.

آذری جهرمی از شفافیت به عنوان چهارمین هدف اجرای نظام سلامت الکترونیک در کشور یاد کرد و افزود: دکتر روحانی اول امسال از ما خواست که برای 12 ماه سال، 12 طرح الکترونیک مانند اتصال کارت های سوخت به کارت های بانکی و یا اجرای کد دستوری برای آگاهی از وضعیت سبدکالا که برای مردم قابل احساس و ملموس باشد، اجرا کنیم.

به گزارش وب‌دا وی در پایان افزود: نیازهای وزارت بهداشت از نظر نقاط فاقد دسترسی به اینترنت  مرکز داده ها را برطرف می کنیم اما همپوشانی بیمه ها باید رفع و اسناد پزشکی باید الکترونیکی شوند تا مردم راحت شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه