وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در کمیسیون بهداشت حاضر شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان  و قانون (پالنا)، حیدر علی عابدی در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه26فروردین ماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی، میعاد صالحی مدیر عامل سازمان بازنشستگی کشور، محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا خبر داد و گفت: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان از وزیر کار و دستگاه‌های اجرایی مرتبط جهت ارائه گزارش برنامه‌ها سال 98 دعوت شد.

وی با اشاره به صحبت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در سال 98، افزود: شریعتمداری بر ادامه روند شفاف سازی در وزارت‌خانه تاکید کرد و گفت جلوی پرداخت‌های تجومی گرفته خواهد شد و هر کسی که خارج از دستور عمل مشخص شده، دریافتی داشته باشد، ضمن برخورد قانونی تمامی وجه نیز به بیت‌المال بازگردانده خواهد شد. وزیر کار همچنین به جوانگرایی در وزارتخانه متبوعش اشاره کرد و قبادی دانا، صالحی و رضوانی فر را نمونه‌‌ای از مدیران جوان و فعال دانست.

عابدی گفت: در ادامه جلسه کمیسیون بهداشت رئیس سازمان بهزیستی 85 برنامه سازمان متبوعش در سال 98 را اعلام کرد که حمایت از سالمندان، حمایت از معلولین، برنامه‌های بررسی بیماری‌های ژنتیکی، ژن شناسی، توجه به گروه‌های آسیب‌پذیر، تامین مسکن برای معلولین و نیازمندان نمونه‌های بارز آن‌ها بودند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: در ادامه جلسه، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در رابطه با بهبود برنامه‌های وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و افراد تحت پوشش بهزیستی و ارتقا درآمد‌ها از طریق شرکت‌های وابسته به شستا پیشنهاداتی ارائه کردند.

وی تصریح کرد: ما از سازمان بهزیستی انتظار پیشگیری بیشتری داریم، برای ما قابل قبول نیست خانواده‌ای بیش از یکی معلول در خانه داشته باشد، چرا که خانواده باید بعد از تولد فرزند اول، آموزش‌های لازم را ببیند و برای فرزندآوری آزمایشات تکمیلی ژنتیکی انجام دهند تا فرزندان معلول دیگری به خانواده اضافه نشود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: یکی دیگر از طرح‌های بسیار خوب اعضای کمیسیون این بود که، برخی از سالمندان از توان جسمی بسیار خوبی برخوردار هستند اما از انزوا رنج می‌برند، از طرفی کودکان بی سرپرست زیادی در مراکز بهزیستی هستند، این دو مرکز باهم ادغام شوند و سالمندان از کودکان بی سرپرست نگه داری کنند تا هم از تنهایی خارج شوند و هم محیطی باشد برای اینکه سالمندان احساس مفید بودن داشته باشند و به نوعی نقش والدین بچه‌های بی سرپرست را ایفا کنند، این ایده به عنوان یک پیشنهاد به سازمان بهزیستی مطرح شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه